رنگ بندی هاردهای وسترن دیجیتال

رنگ بندی هاردهای وسترن دیجیتال

یکی از برندهای هارد های اینترنال هاردهای وسترن دیجیتال هستند که دارای رنگ بندی های مختلف هستند. در این مقاله سعی داریم معنی و مفهوم هر رنگ در این برند معروف را مورد بررسی قرار دهیم.

رنگ سبز:

از آنجایی که سبز نماد طبیعت و طبیعت دوستان می باشد به طور معمول برای معرفی محصول بهینه  و کم مصرف از این رنگ استفاده می شود. در مورد هاردهای وسترن سبز نیز این موضوع صدق می کند. این نوع هاردها سرعت و مصرف کمی دارند و با تکنولوژی intellipower سرعت هارد تنظیم می شود. به علت سرعت کمی که دارند برای کارهای محاسباتی توصیه نمی شود. این هارد برای کسانی که اهل آرشیو کردن اسناد مختلف هستند مناسب است و برای ذخیره اطلاعات در حجم بالا استفاده می شود. از این نوع هاردها می توان در کنار هاردهای سریع به عنوان هارد دوم استفاده کرد این نوع هارد کمترین قیمت را در بین دیگر هاردها دارد. چنانچه قصدتان از خرید هارد آرشیو فیلم، موسیقی یا عکس است این نوع از هارد وسترن گزینه ی مناسبی برای شما خواهد بود.

رنگ آبی:

رنگ آبی این نوع از هاردها به عنوان هاردهای اصلی شناخته می شوند به این معنی که قبل از رنگ بندی، این نوع هاردها تولید می شده اند. این نوع از هارد ها با توجه به قیمت مناسب و سرعت قابل قبول برای کامپیوترهای خانگی و کارهای روزمره مناسب هستند، مصرف بیشتری نسبت به هاردهای سبز رنگ دارند اما عملکردشان بهتر است.

رنگ مشکی:

هاردهای مشکی که کارایی بالایی دارند برای کارهای محاسباتی و سرعتی مثل بازی ها مناسب هستند. در عمل هاردهای مشکی بسیار شبیه به هاردهای رده بالای آبی هستند اما لرزش کمتر، الگوریتم بهینه شده برای دستیابی به اطلاعات از مزایای این هارد نسبت به هارد آبی است. در ضمن در هاردهای مشکی از دو پردازنده استفاده می شود. از دیگر تفاوت های این دو هارد می توان به تفاوت در حداکثر مقدار کش، سرعت چرخش یا RPM و ظرفیت هارد مشکی نسبت به هارد آبی نام برد.

رنگ قرمز:

این نوع از هارد وسترن به علت توانایی در کار کردن شبانه روزی بدون عیب و ایراد برای استفاده در شبکه طراحی شده است و در دستگاه NAS شبکه استفاده می شود.

رنگ بنفش:

هاردهای وسترن رنگ بنفش برای دستگاه های DVR و NVR (سیستمهای حفاظتی مثل دوربین های مدار بسته) استفاده می شوند. این دستگاه ها برای ضبط ویدیو به هارد نیاز دارند. این رنگ دو مدل دارد که مدل WD purple برای دوربین های معمولی استفاده می شود و توانایی پشتیبانی از ۳۲ دوربین را دارد. و مدل WD Purple NV برای سیستم های مدار بسته تحت شبکه استفاده شده و ۶۴ دوربین را پشتیبانی می کند.

رنگ طلایی:

این رنگ برای مرکز داده یا دیتا سنتر مناسب می باشد و به این منظور طراحی شده است. هاردهایی که در دیتا سنتر استفاده می شوند باید قابل اطمینان بوده و سرعت بالا داشته باشند همچنین لرزش کم داشته و بتوانند در گرمای بالا نیز کار کنند. سری طلایی هارد های وسترن این ویژگی ها را دارند و از دو پردازنده نیز استفاده می کنند.

IRAN-HP.IR

یک پیشنهاد برای شما: