هاردهای سیگیت

هاردهای سیگیت

هاردهای شرکت سیگیت به دو دسته ی هاردهای اکسترنال و هاردهای اینترنال تقسیم بندی می شوند که در ادامه به بررسی هریک از این هاردها می پردازیم:

هاردهای اینترنال

هارد دیسک‌های داخلی یا اینترنال کمپانی سیگیت (Seagate) یکی از بهترین تجهیزات ذخیره‌سازی اطلاعات در نوع خود هستند که از کارایی و قابلیت اطمینان بالایی در ذخیره‌سازی اطلاعات برخوردار هستند و سرعت دسترسی به اطلاعات در آن‌ها بسیار بالا است و برای ذخیره‌سازی اطلاعات در حجم‌های بالا برای انواع کاربرانی که از کامپیوترهای شخصی (PC) استفاده می‌کنند، بسیار ایده‌آل هستند.

هارد اینترنال سری (Barracuda)

هارد دیسک‌های سری باراکودا از هد ۳٫۵ اینچی، رابط پرسرعت SATA III با سرعت انتقال ۶ گیگابیت بر ثانیه و سرعت چرخش ۷۲۰۰ دور در دقیقه (۷۲۰۰rpm) بهره می‌برند. سری باراکودا مدل‌هایی با حافظه کش ۱۶، ۳۲، ۶۴ و ۱۲۸ مگابایت دارد. تکنولوژی ساخت این سری هارد دیسک‌های سیگیت بسیار بالاست، زیرا ذخیره‌سازی داده‌ها در این هارد دیسک‌ها برخلاف مدل‌های پیشین که به‌صورت افقی انجام می‌گرفت، به‌صورت عمودی انجام می‌شود. مزیت ذخیره‌سازی اطلاعات به‌صورت عمودی این است که داده‌ها به‌صورت بیت به بیت ذخیره می‌گردند که خود این مسئله باعث افزایش تراکم داده‌ها شده و باعث می‌شود ذخیره‌سازی اطلاعات بیشتر و بهتر انجام شود و عملکرد هارد دیسک نیز بالا رود. در مدل های ۱ تا ۱۰ ترابایتی در دسترس می باشد.

هارد اینترنال سری ( Surveillance)

هارددیسک داخلی سیگیت مدل Surveillance برای سیستم‌های نظارتی و دوربین‌های مداربسته طراحی شده‌است؛ به گونه‌ای که قادر است مدت‌های طولانی به صورت پیوسته روشن بماند و نوشته شدن پیوسته اطلاعات روی آن هم خللی در عملکرد صحیح‌اش ایجاد نکند. برای اتصال هارددیسک به سیستم DVR به پورت SATA III نیاز است که تقریبا در هر سیستم کامپبوتری و امنیتی‌ امروزی وجود دارد. مدل Surveillance قادر است رشته‌های ویدیویی را به صورت هم‌زمان از ۳۲ دوربین امنیتی دریافت کرده و در خود ذخیره کند. مدیران شبکه‌های بزرگ‌تر می‌توانند تا ۱۶ عدد از این هارددیسک‌ها را در کنار یکدیگر مورد استفاده قرار دهند و فضای بیشتری را به دست آورند. از آنجایی که یک حسگر برای جبران لرزش‌های ناشی از کنار هم قرار گرفتن این هارددیسک‌ها درون این مدل وجود دارد، می‌توان به هم‌زیستی مسالمت‌آمیز تعداد زیادی از این هارددیسک‌ها در کنار یکدیگر دل خوش کرد. این هارددیسک به صورت Native از قابلیت RAID پشتیبانی می‌کند تا بتوانید چینش‌های متفاوتی از هاردیسک‌ها را در کنار یکدیگر داشته‌باشید و حتی به سطوح بالاتری از امنیت داده‌ها دسترسی پیدا کنید. سیگیت در این هارددیسک، بهترین سطح از کیفیت تولید خود را به نمایش گذاشته‌است؛ دلیل این مدعا، زمان یک میلیون ساعتی است که بین وقوع هر خطای ذخیره‌سازی و خطای بعدی (MTBF) وجود دارد. هارددیسک Surveillance را می‌توان در ظرفیت‌های بین یک تا شش ترابایت تهیه کرد.

هارد اینترنال سری (NAS)

هارد دیسک‌های سری NAS سیگیت همانطور که از نامشان هم پیداست برای استفاده درون NAS (ذخیره‌سازهای تحت شبکه) طراحی و تولید شده‌اند و سازگاری و عملکرد آن‌ها با انواع ذخیره‌سازهای تحت شبکه، در شرایط صنعتی و در کمپانی سیگیت کاملا تست شده است. این سری از هارد دیسک‌ها قادرند بهترین عملکرد و بیشترین ظرفیت ذخیره‌سازی را برای ذخیره‌سازهای ۱bay تا ۵bay فراهم سازند. تحمل این هارد دیسک در برابر لرزش همراه با پایداری و عمر بالای آن همچنین وجود نرم‌افزار NASWorks که برای هارد دیسک‌های سیگیت طراحی شده و قادر است از طریق کنترل خطا در بازیابی اطلاعات و ارایه تنظیمات قدرت، عملکرد هارد دیسک را بهبود ببخشد و باعث می‌شوند تا شما به این هارد دیسک برای ذخیره‌سازی اطلاعات خود، اطمینان کامل داشته باشید. این هارد دیسک برای انتقال اطلاعات از رابط SATA III بهره می‌برد و قادر است حداکثر سرعت ۱۸۰ مگابایت بر ثانیه را به شما ارایه دهد.

هارد اینترنال سری (Constellation)

هارد دیسک‌های سری کانستلیشن (Constellation) سیگیت جزو هاردهای بسیار عالی این کمپانی هستند و از هد ۳٫۵ اینچی، رابط پرسرعت SATA III با سرعت انتقال ۶ گیگابیت بر ثانیه و سرعت چرخش ۷۲۰۰ دور در دقیقه (۷۲۰۰rpm) بهره می‌برند. سری کانستلیشن با دو حافظه کش۶۴ و ۱۲۸ مگابایت تولید می‌شوند و هارد دیسک مورد نظر ما از حافظه کش بسیار عالی ۱۲۸ مگابایت بهره می‌برد. تکنولوژی ساخت این سری از هارد دیسک‌های سیگیت بسیار بالاست، زیرا ذخیره‌سازی داده‌ها در این هارد دیسک‌ها برخلاف مدل‌های پیشین که به‌صورت افقی انجام می‌گرفت، به‌صورت عمودی انجام می‌شود. مزیت ذخیره‌سازی اطلاعات به‌صورت عمودی این است که داده‌ها به‌صورت بیت به بیت ذخیره می‌گردند که خود این مسئله باعث افزایش تراکم داده‌ها شده و باعث می‌شود ذخیره‌سازی اطلاعات بیشتر و بهتر انجام شود و عملکرد هارد دیسک نیز بالا رود.هاردهای سری Constellation در سه نوع

constellation es

 constellation es2

constellation es3

ارائه شده است.

هارددیسک های سری Constellation ES3 ظرفیت های بالایی را بدون قربانی کردن کیفیت و کارایی ارائه می کنند. به گونه‌ای که در حجم های بالا هم می توان دسترسی مطمئنی به داده‌های طبقه بندی نشده داشت.سری Constellation ES3 تا ۲۵ درصد کارایی هارددیسک‌های Nearline (مخفف Near Online) را ارائه می کند که باعث می‌شود زمان دسترسی به اطلاعات هارددیسک و خواندن و نوشتن کمتر شود. این هارددیسک‌ها با توجه به کیفیتی که ارائه می‌دهند، بهترین گزینه ممکن را در هزینه کلی تصاحب (TCO) به مشتری می دهند. ساخته شده بر اساس نسل هشتم پلتفرم امتحان پس‌داده سیگیت (Seagate) و بهینه‌شده برای کارکرد بلندمدت ارائه تکنولوژی پاک کردن سریع و امن حجم عظیم داده‌های روی هارددیسک (SED) که قابلیت اطمینان بالایی دارد.

هارددیسک‌های Constellation ES3 با میانگین مصرف توان کمتر از ۱۱٫۸۶ وات فعالیت می کنند که آنها را به یکی از کم‌مصرف ترین راهکارهای موجود در بازار تبدیل می کند. البته می‌توان با فعال‌کردن فناوری Seagate PowerChoice تا میزان ۵۴ درصد هم در انرژی مصرفی صرفه‌جویی کرد. ۱٫۴ میلیون ساعت برای MTBF (میانگین زمان بین خطاها) و ۰٫۶۳ درصد برای AFR، راهکاری با بالاترین سطح اطمینان را در میان درایو‌هایِ دائما فعال به ارمغان می‌آورد. استفاده از رابط SAS با نرخ انتقال تا ۱۲Gbps و SATA با نرخ انتقال تا ۶Gbps و با قابلیت تصحیح خودکار خطاها (Advanced Error Correction) ,و استفاده از موتور در بالای بدنه و با بهره گیری از قابلیت های کاهش لرزش (برای محیط‌های چند درایوی NAS ها) و بهره‌گیری از سنسور تشخیص رطوبت حافظه ای قابل اطمینان و همیشه در دسترس برای دنیای x724 را به وجود اورده است.

استفاده از فناوری SED (درایو خود-رمزگذار) و ISE (پاک کردن آنی و امن) هارددیسک‌های Constellation را به انتخاب ایده‌آلی برای سازمان‌های دولتی و نهاد‌های امنیتی تبدیل می کند. با استفاده از قابلیت ISE می‌توان تمام اطلاعات ذخیره شده روی هارددیسک را در کمتر از یک ثانیه پاک و غیر‌قابل دسترسی کرد و فضایی امن و غیرقابل دسترسی برای بیگانه‌ها را ایجاد کرده است.

Seagate در این هارددیسک از حافظه کش ۱۲۸ مگابایتی ساخت شرکت Windbond  استفاده کرده است. وجود این حجم از حافظه کش، هیچ داده‌ای در صف انتظار نوشتن نخواهد ماند و هیچ بیتی در فرآیند انتقال از بین نمی رود.

Seagate Constellation ES3 با داشتن امکانات قابل توجه و با در نظر‌گرفتن بهبودهایی که نسبت به نسل‌های پیشین در آن به وجود آمده است می‌تواند انتخاب مناسبی برای محیط‌های تجاری و Storage Server ها باشد. به گونه‌ای که سخت می توان نکته ای منفی برای آن پیدا کرد.

هارد اینترنال سری(۳۵SV)

هارد دیسک‌های سری SV35 سیگیت جزو هارد دیسک‌های خوب این کمپانی هستند که از هد ۳٫۵ اینچی، رابط پرسرعت SATA III با سرعت انتقال ۶ گیگابیت بر ثانیه و سرعت چرخش ۷۲۰۰ دور در دقیقه (۷۲۰۰rpm) بهره می‌برند. سری SV35 با حافظه کش۶۴ مگابایت تولید می‌شوند و  برای کاربردهای نظارتی و دوربین‌های مداربسته طراحی و تولید شده‌اند.

هارد اینترنال سری (Archive HDD )

هارددیسک‌های اینترنال سری Archive HDD شرکت سیگیت ، برای افرادی ساخته شده‌اند که اهل آرشیو کردن فایل‌های حجیم و خیلی بزرگ هستند و باید همواره آرشیو عظیمی از عکس‌ها و فیلم‌های قدیمی داشته‌باشند. نسخه ۸ ترابایتی این مدل یک هارددیسک اینترنال ۳٫۵ اینچی است و از رابط پرسرعت SATA 3.0 بهره می‌برد. به کمک چنین رابطی، می‌توانید اطلاعات خود را با حداکثر سرعت ۱۹۰ مگابایت بر ثانیه انتقال دهید. سیگیت، این محصول را به گونه‌ای طراحی کرده‌است که در صورت استفاده طولانی‌ مدت از آن هم مشکلی برایش پیش‌ نیاید. میانگین میزان انتنظاری که باید از این هارددیسک باکیفیت داشت، انتقال سالانه ۱۸۰ ترابایت داده‌است که مقدار بسیار مطلوبی است و نیاز سخت‌گیرترین افراد را هم برطرف می‌کند. در طراحی چنین محصولی با این ظرفیت عظیم ذخیره‌سازی، از شش دیسک مغناطیسی استفاده شده‌است که هر کدام از آن‌ها ۱٫۳۳ ترابایت ظرفیت دارند و اطلاعات‌شان به‌وسیله ۱۲ عدد هد (Head) مغناطیسی خوانده و نوشته‌ می‌شود.

هارد اینترنال سری (Terascale)

سیگیت در Terascale مجموعه مناسبی از امکانات را با هزینه ای مناسب گرد هم آورده است. به طبع، اولین فاکتوری که برای خرید هارد‌دیسک مورد توجه قرار می گیرد، ظرفیت آن است. هارد‌دیسک های Terascale در ظرفیت های یک، دو، سه و چهار ترابایت تولید شده‌اند و بر اساس آنچه سیگیت ادعا می‌کند، پایین‌ترین نسبت هزینه به ازای هر گیگابایت را دارند. از آنجا که سری محصولات Terascale برای مصارف تجاری ساخته شده‌اند، می توان از آنها انتظار کارایی طولانی مدت بیست و چهار ساعته و هفت روز هفته‌ای داشت. سیگیت مدعی است این هارد‌دیسک‌ها مصرف توان بسیار پایینی دارند و در حالت عادی تنها ۶٫۴۹W مصرف می کنند؛ توانی که ۲۹ درصد کمتر از هارد دیسک های مشابه است.صفحه‌های ذخیره‌سازی Terascale با سرعت ۵۹۰۰RPM می چرخند؛ اما این هارد دیسک می تواند در حالت Burst Mode به سرعت ۷۲۰۰RPM هم دست پیدا کند. سیگیت از اینترفیس ۶Gb/s در این هارد‌دیسک‌ها استفاده کرده‌است که داده‌ها را سرعت انتقال بالایی جابجا می‌کند. در کنار تمام موارد یاد شده می توان نکات مثبت دیگری را هم به مشخصات هارد دیسک Terascale اضافه کرد:

  1. قابلیت BBM (Bad Block Management) که به هارد دیسک در مدیریت سکتور‌های آسیب دیده کمک می‌کند تا بتوان با وجود خراب شدن بعضی از سکتور‌ها، بازهم از کلیت هارد استفاده کرد.
  2. قابلیت SED (Self-Encrypting Drive) که تمام داده هایی که بر روی هارد‌دیسک کپی می‌شوند را به صورت خودکار رمزگذاری می کند. در این حالت مطمئن خواهید بود که دیگران به اطلاعات دخیره شده روی هارد دیسک دسترسی پیدا نخواهند کرد.
  3. قابلیت ISE (Instant Secure Erase) که به درخواست کاربر، تمامی اطلاعات ذخیره شده بر روی هارد دیسک را با استفاده از روش «کریپتوگرافی» (Cryptography) در کسری از ثانیه نابود یا غیر قابل خواندن می کند. به عنوان مثال، در نسخه‌ی سه ترابایتی مجهز به این فناوری می توان کل فضای هارد دیسک را در عرض سیزده میلی ثانیه پاک کرد.

Terascale در نهایت، انتخابی مناسب برای کسانی است که به حجم ذخیره سازی بالا و قیمتی مناسب فکر می کنند.

هاردهای اکسترنال

هارد دیسک های اکسترنال به دوسته Portable وDesktop تقسیم می شوند. هارد اکسترنال های Portable یا قابل حمل هارد های کوچکی هستند که از طریق پورت USB به رایانه اتصال پیدا می کنند , دقیقا مانند یک فلش با حجم بالا کار می کنند و کار کردن با آن ها بسیار ساده است.اما هاردهای اکسترنال  Desktop در اندازه های بزرگتری به بازار عرضه می شوند و به این دلیل بسیار سنگین هستند و حجم زیادی هم دارند همچنین کمتر توسط کاربران معمولی استفاده می شوند .کاربرد آنها بیشتر در زمینه ی ذخیره سازی اطلاعات ممحلی و پشتیبان گیری است.به دلیل ظرفیت زیادی که دارند بیشتر توسط سازمان های خاص برای پشتیبان گیری از حجم زیادی از اطلاعات به کار گرفته می شوند. البته از جمله مزیت های این دسته از هارد ها می توان به سرعت بسیار بالای آن ها در انتقال داده ها اشاره کرد.

هاردهای اکسترنال سری (Seagate Backup Plus Portable)

هارددیسک اکسترنال Backup Plus Portabe شرکت سیگیت ، یک رسانه‌ی ذخیره‌سازی برای فایل‌های حجیم است. این هارددیسک تنها در ظرفیت چهار ترابایت تولید شده‌است و قادر است تا مدت‌های طولانی، خیال‌تان را از بابت فضای ذخیره‌سازی راحت کند. در اختیار داشتن چهار ترابایت در هارددیسک اکسترنالی که به‌راحتی قابل حمل است، یک موهبت محسوب می‌شود؛ زیرا قریب به اتفاق هارددیسک‌های اکسترنال موجود، حداکثر دو ترابایتی هستند. هرچند که شرکت سیگیت برای تعبیه‌ی چنین فضایی در یک هارددیسک اکسترنال مجبور بوده تا بدنه‌ی محصول را ضخیم‌تر کند، اما این افزایش ضخامت کاملا توجیه‌پذیر است و بکاپ‌پلاس پرتابل هنوز هم جذابیت ظاهری خاصی دارد. بدنه‌ی این هارددیسک، فلزی است و مقاومت بالایی در برابر ضربه‌های احتمالی دارد، اما ضدضربه نیست و نمی‌توان انتظار تاب‌آوردن در برابر سقوط از ارتفاع را از آن داشت. برای وصل کردن هارددیسک بکاپ پلاس پرتابل به کامپیوتر، یک پورت USB 3.0 در نظر گرفته شده‌است که سرعت انتقال بالایی دارد و تقریبا در تمام کامپیوترهای دسکتاپ و لپ‌تاپ امروزی وجود دارد. این هارددیسک را می‌توان به آرشیو دارها و افرادی توصیه کرد که دغدغه اصلی‌شان، تمام شدن فضای ذخیره‌سازی است.

هاردهای اکسترنال سری (Seagate Backup Plus Ultra Slim)

یک هارد شیک و دارای ‌استایل است که برای خوش‌سلیقه‌ها ساخته شده‌است. شرکت سیگیت تمام توان و تجربه‌ی خود را به کار بسته‌است تا بکاپ پلاس آلترا اسلیم (Backup Plus Ultra Slim) ضخامت فوق‌العاده کمی داشته‌باشد. نتیجه‌ی این تلاش، هارددیسکی با قطر تنها ۹٫۶ میلی‌متر است که در زمان رونمایی، به عنوان باریک‌ترین هارددیسک اکسترنال جهان معرفی شد. در طراحی ظاهر این هارد اکسترنال از الگویی استفاده شده‌است که شباهت زیادی با الگوی لانه‌زنبوری دارد؛ با این تفاوت که سلول‌های تشکیل‌دهنده‌ی آن به جای شکل شش‌ضلعی، دایره‌ای هستند. هوشمندی طراحی به کار گرفته شده از جانب سیگیت در این هارددیسک تنها به این الگو محدود نمی‌شود و در زمینه‌ی رنگ هم شاهد استفاده از دو رنگ طلایی و پلاتینیوم (نقره‌ای) هستیم. این دو رنگ که گویی در ذات خود با مفهوم لوکس‌بودن پیوند خورده‌اند، حس خوبی از یک کالای باکیفیت و شیک را انتقال می‌دهند و می‌توانند بیانگر شخصیت کمال‌گرای مصرف‌کننده خود باشند.

هارداکسترنال سری (Seagate Expansion PortableSeagate Backup Plus Ultra Slim)

یکی از هارددیسک‌های ساخت سیگیت، مدل اکسپنشن پرتابل (Expansion Portable) است که توانست چندین سال در بازار محصولات الکترونیکی دوام بیاورد و بازخوردهای مناسبی برای شرکت سازنده‌اش داشته باشد. به همین دلیل، شرکت سیگیت به فکر ایجاد تغییرات جزیی در محصول موفق قبلی افتاد و سعی کرد با چند تغییر ظاهری ساده، به نوعی اکسپنشن پرتابل را به‌روزرسانی کند. نتیجه‌ی این تصمیم به تولید هارددیسکی منجر شد که از لحاظ ظاهری زیباتر شده و در مقایسه با ظاهر ساده‌ی مدل قبل، با زمانه‌ هماهنگ‌تر است.

قسمت جلویی یا به‌عبارتی همان صورت (Face) دستگاه، از موزاییک‌هایی مربعی تشکیل شده‌ که کنارهم قرار گرفته‌اند. این ظاهر جدید، هارمونی خاصی دارد و اکسپنشن پرتابل جدید را کاملا از هم‌نسلانش جدا می‌کند. این هارددیسک اکسترنال با استفاده از رابط USB 3.0 به کامپیوتر وصل می‌شود؛ پورت USB 3.0 قابلیت پشتیبانی از نسخه‌های قدیمی‌تر را هم دارد و چنانچه از کامپیوتری استفاده می‌کنید که به پورت USB 2.0 یا USB 1.1 مجهز است، مشکلی از بابت ناسازگاری نخواهید داشت. برق موردنیاز برای کارکردن هارددیسک از طریق همان کابل USB تامین می‌شود و به این ترتیب، دیگر به همراه ‌داشتن یک آداپتور حجیم و سنگین نیازی نخواهید داشت. سیستم‌‌عامل ویندوز، اکسپنشن پرتابل جدید را به‌سرعت و بدون نیاز به نصب هیچ برنامه‌ای شناسایی می‌کند و قادر است اطلاعات را از روی آن بخواند یا روی آن کپی کند. همه ‌چیز به سادگی و در کمال راحتی کاربر انجام می‌شود؛ بنابراین برای راحت‌تر زندگی کردن، به یک هارددیسک سیگیت مدل اکسپنشن پرتابل جدید نیاز است.

هارد اکسترنال سری (Seagate Wireless Plus)

این هارد دیسک اکسترنال سبک و ظریف طراحی شده است و قادر است به دو صورت بی‌سیم و باسیم به دستگاه‌های مختلف متصل شود. این محصول دارای یک باتری لیتیوم-یونی قابل شارژ داخلی می‌باشد که این امکان را به شما می‌دهد که همه جا بدون نیاز به برق و کابل USB به اطلاعات درون هارد به صورت بی‌سیم دسترسی داشته باشید. کمپانی سیگیت اعلام کرده است که باتری این هارد دیسک قادر است تا ۱۰ ساعت به صورت بی‌سیم برای شما فیلم پخش کند. Wireless Plus این توانایی را دارد که یک فیلم‌ HD را با ۳ دستگاه مختلف به صورت همزمان به اشتراک بگذارد. محدوده پوشش‌دهی این هارد دیسک به صورت بی‌سیم تا ۱۰ متر می‌باشد.

هارد اکسترنال سری (Seagate Backup Plus Desktop)

هارد Backup Plus Desktop یک هارد دیسک ۳٫۵ اینچی و بسیار کارآمد جهت محافظت از فایل‌های شما می‌باشد. این هارد اکسترنال تا کنون در حجم‌های ۱، ۲، ۳ و ۴ ترابایتی طراحی و تولید شده است و در حال حاظر از محدود برندهایی است که با ظرفیت بالا در بازار موجود است. این هارد دیسک به سادگی و تنها با یک کلیک از تمام زندگی دیجیتالی شما نگهداری می‌کند، نسخه پشتیبان یا بک‌آپ می‌گیرد و یا آن‌ها را به اشتراک‌ می‌گذارد، آن هم بدون اینکه مزاحمتی در سایر بخش‌های روزمره شما ایجاد کند. از ویژگی‌های این هارد دیسک می‌توان به انتخاب‌های ساده و روان برای نگهداری فایل‌ها و گرفتن بک‌آپ، ذخیره خودکار عکس‌های شبکه‌های اجتماعی، قابلیت به اشتراک گذاشتن عکس‌ها و ویدیوها در شبکه‌های اجتماعی تنها با یک کلیک، اشاره کرد. Backup Plus از خانواده هاردهای اکسترنال سیگیت است که به شما اجازه می‌دهد تا با عکس‌ها و فیلم‌های خود فراتر رفته و از هر آنچه در زندگی دیجیتالی‌تان است، حفاظت نمایید. با استفاده از این هارد دیسک و سیستم پشتیبان‌گیری آن، حتی اگر اطلاعات موجود بر روی کامپیوتر شخصی شما از بین بروند، آن را در درایو سیگیت خود به صورت بک‌آپ خواهید داشت به همین دلیل ابزاری بسیار مناسب برای افرادی است که با وب‌سایت‌ها سروکار دارند و برای طراحان وب و یا نرم‌افزار نیز کاربرد زیادی دارد. استفاده از این هارد دیسک راحت است، برای اتصال نیاز به نصب نرم‌افزار یا درایور خاصی نیست و پشتیبان‌گیری تنها با چند کلیک ساده صورت می‌گیرد. رابط ارتباطی آن پورت USB 3.0 است که سرعتی بسیار بالا شما ارایه می‌دهد. Backup Plus Desktop انرژی مورد نیاز خود را از یک آداپتور برق خارجی تامین می‌کند. این هارد دیسک از نسل‌ قبلی پورت USB یعنی USB 2.0 هم پشتیبانی می‌کند.

یک پیشنهاد برای شما: