ADF چیست ؟

ADF چیست ؟

کلمه ADF مخفف automatic document feeder می باشد. سینی های ADF در اندازه‎ های مختلفی عرضه می ‎شوند. کمترین تعداد نگهداری آنها از ۱۵ تا ۲۵ صفحه شروع می‎شود و برخی از انواع بزرگتر آنها-که امروزه بیشتر مورد استفاه قرار می گیرد-به اندازه ۵۰ و یا ۱۰۰ صفحه ظرفیت دارند. بدون داشتن ADF، شما مجبور به اسکن اسناد اصلی خود به صورت تکی و دستی هستید.

با توجه به این توضیحات، بسته به اینکه می ‎خواهید چه تعداد صفحه را پردازش کنید و چگونه این کار را انجام دهید، اسکن نمودن چندین صفحه به صورت دستی، می‎تواند کار پر دردسری باشد. به خصوص اگر عملیات مورد نظر شما شامل ذخیره نمودن صفحات اسکن شده در فایلها یا فکس یا کپی چندین صفحه باشد.

با استفاده از یک ADF، می‎توانید اسناد اصلی خود را روی سینی ADF گذاشته و نحوه انجام عمل اسکن، کپی یا فکس را تنظیم نموده و منتظر اتمام کار دستگاه باشید.

Duplex Scanning

چنانچه دستگاه شما قابلیت اسکن دو رو را نداشته باشد، مجبور هستید در بار اول، یک طرف از هر صفحه را به طور خودکار اسکن می‎کنید، سپس دسته اسناد را برمی‎گردانید تا طرف دیگر آنها نیز اسکن شود. ولی در سیستم ADF  دو طرفه ابتدا یک طرف سند مورد نظر توسط اسکنر دستگاه اسکن گرفته می شود و سپس دستگاه به صورت خودکار کاغذ را پشت و رو کرده و طرف دیگر سند را نیز اسکن می کند.

در اینجا دونوع تغذیه کننده اسناد برای اسکن دو طرفه وجود دارد:

•           تغذیه سند اتوماتیک برگشت پذیر( RADF ) که یک طرف صفحه را اسکن می کند، سپس آن را برمی گرداند و طرف دیگر را اسکن می کند.

•           تغذیه سند اتوماتیک دوطرفه( DADF ) هر دو طرف را در یک گذر اسکن می کند. مزیت DADF سرعت بیشتر برای اسناد دو طرفه است.

Ultrasonic sensor

امواج صوتی اولتراسونیک (آلتراسونیک)،  ارتعاشاتی در فرکانس بالاتر از دامنه شنوایی انسان (۲۰ کیلو هرتزبه بالا ) تولید می نمایند که می تواند از طریق طیف گسترده ای از رسانه (هوا یا سیال) برای تشخیص اشیاء و اندازه گیری فاصله آن بدون برقراری تماس عمل نمایند .

از سنسور اولتراسونیک برای تشخیص صفحات سفید در دستگاه ها استفاده می شود. این سنسور کمک می کند تا دستگاه از صفحات سفید، اسکن و یا کپی نگیرد.

چند نکته:

•           در هنگام استفاده از فیدر (ADF) مراقب باشید که کاغذها دارای سوزن و یا منگنه نباشند.

•           اگر کاغذ در فیدرگیر کرد آنرا به زور نکشید و اجازه دهید دستگاه متوقف شود سپس کاور فیدر را باز کنید و کاغذ را آزاد کنید.(برخی از فیدرها دارای قفل در کنار آن هستند)

•           فیدرها دارای pad(نگهدارنده) و pick up(کاغذ کش) مجزا هستند. درصورت تکرار گیرکردن کاغذ میتوانید با یک پنبه آغشته به الکل اقدام به تمییز کردن آن کنید. و در صورت رفع نشدن مشکل اقدام به تعویض آنها کنید.

یک پیشنهاد برای شما: