اتصال به ILO

کار با این ابزار فوق العاده ساده می باشد، بدین ترتیب که تنها نیاز به یک کابل شبکه (برای اتصال پورت ILO به کامپیوتر یا شبکه مورد نظر) و یک مرورگر شبکه می باشد.

برای اتصال به ILO  باید IP  و نام کاربری و کلمه عبور پورت ILO را داشته باشیم. رمز عبور پیش فرض روی برچسب روی سرور چاپ شده است.

سرور را روشن نمایید در اولین صفحه بعد از بوت شدن سیستم کلید F8 را فشار دهید ( قبل از شروع  به تست و بررسی Raid Controller) معمولا با یک پیغام مناسب جهت ورود به محیط ILO  کلید F8 معرفی می شود.

بعد از ورود به محیط ILO تنظیمات مربوط به کارت شبکه را انجام دهید.

نکته: در هر مرحله جهت ذخیره تغییرات باید کلید F10 را فشارداد.

در اولین مرحله تنظیمات DHCP باید غیر فعال شود. زیرا می خواهیم برای دسترسی راحتتر به ILO یک آدرس IP ثابت داشته باشیم. با فشاردادن کلید F10 تنظیمات را ذخیره کنید.

در قسمت NIC and TCP/IP، به ILO خود یک آدرس IP اختصاصی بدهید و subnet mask و gateway را پر کنید. F10 را بزنید تا ذخیره شود.

همچنین می توانید رمزعبور Administrator را ویرایش کنید. رمز عبور پیش فرض روی برچسب روی سرور چاپ شده است. برای تغییر آن “کاربر” و سپس “ویرایش” را انتخاب کنید.

Administrator را انتخاب کنید و هر تغییری را که می خواهید در کاربر در این صفحه تغییر دهید. F10 را بزنید تا ذخیره شود.

می توانید با یک مرورگر وب به ILO وارد شوید. (به نظر می رسد اینترنت اکسپلورر بهتر باشد) کافی است آدرس IP را در نوار آدرس وارد کنید. سپس نام کاربری و رمز ورود خود را وارد کنید.

یک پیشنهاد برای شما:

انواع Raid سرور

در بحث شبکه و سرورها و اطلاعاتی که استفاده و به اشتراک گذاشته می‌شود، پایداری…