تنظیم رید کنترلر

اولین کاری که باید بعد از فعال شدن سرور خود انجام دهید راه اندازی هارد دیسک هاست. آموزش زیر راه اندازی رید ۱ برای دو هارد درایو است.

توجه: در صورت راه اندازی ILO Advanced می توانید موارد زیر را از راه دور از طریق کنسول ILO Remote انجام دهید.

در هنگام استفاده اولیه از سرور، این فرصت داده می شود که وارد Raid شوید. در سرورهای جدید، از شما خواسته می شود برای دیدن صفحه پست هر کلید را فشار دهید. فقط در این صورت درخواست ها را مشاهده خواهید کرد.

دستورالعمل ورود به رید کنترلر به این شکل خواهد بود:

کلید F8 را فشار دهید تا وارد تنظیمات رید شوید و موارد زیر به شما نمایش داده می شود:

از آنجا که هنوز چیزی تنظیم نکرده اید،”Create Logical Drive ” را انتخاب کرده و Enter را فشار دهید. صفحه زیر را دریافت خواهید کرد:

در این مثال فقط دو هارددرایو داریم و آنها از قبل انتخاب شده اند. برای انتخاب و لغو یک هارددرایو از کلیدهای جهت دار برای انتخاب کردن درایو استفاده کرده و کلید فاصله (Space) را فشار دهید.

برای رفتن به بخش نوع رید” Raid Configurations” از کلید TAB استفاده کنید. پیکربندی مورد نظر را انتخاب کرده و کلید Space را فشار دهید.

برای ایجاد آرایه Enter را فشار دهید. در صفحه بعدی، F8 را فشار دهید تا تأیید شود.

توجه داشته باشید، شما می توانید هر تعداد درایو را که می خواهید در محدوده تعداد درایو خود ایجاد کنید. مثلا اگر ۵ درایو دارید می توانید RAID 5 بسازید. یا می توانید ۲هارددرایو را RAID 1 بسازید و سپس به منوی اصلی برگردید تا ۳ هارددرایو دیگر را ریدی جدید ایجاد کنید. اگر یک درایو اضافی دارید، می توانید آن را به عنوان لوازم یدکی تنظیم کنید. به گزینه Spare در صفحه Creation توجه کنید.

اکنون که رید کنترلر خود را تنظیم کرده اید، سیستم عامل خود را نصب کنید. اگر در حال نصب ویندوز یا لینوکس هستید، می توانید مستقیماً روی DVD بوت شوید.

یک پیشنهاد برای شما:

انواع Raid سرور

در بحث شبکه و سرورها و اطلاعاتی که استفاده و به اشتراک گذاشته می‌شود، پایداری…