دستگاه نمی تواند برگه را پرینت بگیرد

دستگاه نمی تواند برگه را پرینت بگیرد

(Windows cannot connect to the printer. Operation could not be completed(error 0x00000035

قبل از هر چیز ببینید که آیا چراغ Error روی دستگاه پرینتر روشن است یا خیر، بعد باید مطمئن شوید که کاغذ در محل خود قرار دارد، محفظه قرارگیری کارتریج خالی نباشد، کابل USB به دستگاهی که می خواهیم پرینت بگیریم متصل شده یا اینکه از طریق بی سیم ارتباط برقرار باشد. گاهی بهتر است در زمانی که پرینتر نمی تواند برگه را پرینت بدهد از سیم USB به جای اتصال بی سیم استفاده کنید.
گاهی اوقات باید برای پرینتر های قدیمی حالت چاپ کننده پیش فرض (default printer) را انتخاب کنید، به این منظور Control Panel ویندوز را باز کنید و به بخش Devices and Printers وارد شوید و سپس روی پرینتری که می خواهید از طریق آن پرینت انجام شود کلیک راست کنید و با انتخاب set as default آن را به حالت پیش فرض چاپ ببرید. همچنین مطمئن شوید در برنامه ای که می خواهید برگه ای را پرینت بگیرید، دستگاه صحیح را انتخاب کرده باشید.
مایکروسافت بخش راهنمایی با نام printing troubleshooter دارد که به شما برای شناسایی مشکلات پرینتر کمک می کند. با کلیک روی دکمه Fix و دانلود و اجرای برنامه می توانید از این راهنما استفاده کنید. همچنین می توانید با رفتن به بخش Control Panel، انتخاب Devices and Printers و کلیک راست روی آیکون پرینتر خود گزینه Troubleshoot را انتخاب کنید. البته ابزار رفع عیب مایکروسافت همیشه هم جواب نمی دهد، اما ارزش امتحان کردن را دارد. شرکت HP هم بخشی را با نام Print and Scan Doctor دارد که به خوبی در پیدا کردن مشکل اصلی پرینتر به شما کمک می کند.

 

یک پیشنهاد برای شما: