راه اندازی پرینترهای Wireless

راه اندازی پرینترهای Wireless

جهت راه اندازی پرینترهای Wireless ابتدا باید تنظیمات اولیه را روی دستگاه پرینتر انجام داده؛ سپس نصب نرم افزار را از طریق کامپیوتر انجام دهید. لذا جهت شروع نصب مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. جهت تنظیمات اولیه توجه داشته باشید که در صورتی که دستگاه پرینتر دارای نمایشگر باشد؛ انجام این تنظیمات با پرینترهای بدون نمایشگرمتفاوت می باشد.
  الف) پرینترهای دارای نمایشگر:
  ابتدا دستگاه را روشن نمایید و سپس به صورت زیر تنظیمات را روی دستگاه انجام دهید:
   کلید Menu فشار دهید و سپس از مسیر:
  Menu » Network » TCP/IP   IPV4
  وارد تنظیمات شبکه Wirless شوید و گزینه DHCP را انتخاب نمایید.

ب) پرینترهای بدون نمایشگر:

درصورتی که دستگاه دارای نمایشگر نباشد؛ می­توانید از طریق نرم افزار Easy Printer Manager  وارد قسمت زیر شوید:
Easy Printer Manager  »  Device Setting  »  Network
سپس با انتخاب آیکون Assign Ipv4 Address گزینه DHCP را انتخاب نمایید:

01

 تنظیم نمودن دستگاه در این حالت باعث می شود که در هنگام نصب نرم افزار نیازی به انجام تنظیمات شبکه نباشد و دستگاه به طور اتوماتیک توسط سیستم کامپیوتر شناسایی  شده و به راحتی نصب گردد.

 1. جهت اتصال پرینتر به کامپیوتر به طور وایرلس، روی آیکون شبکه های Wireless کلیک راست نمایید؛ پس از باز شدن این پنجره بر روی گزینه Portthru کلیک کنید و دکمهConnect را فشار دهید.

02
حدود ۳۰ ثانیه صبر کنید تا ارتباط بین هر دو دستگاه برقرار گردد؛ هنگامی که مانند شکل بعدی عبارت Connected نمایش داده شد؛ می توان نصب نرم افزاری دستگاه را شروع نمود.

03

 1. در مرحله بعدی با اجرای نرم افزار درایور دستگاه، پنجره زیر نمایش داده می شود که با انتخاب قسمت Wireless Setting And Installation می توانید نصب نرم افزاری Wireless را شروع کنید:

04
 در این مرحله کابل USB را از طریق کامپیوتر به پرینتر متصل نموده و پس از انتخاب آیکون With A USB Cable روی گزینه Next کلیک کنید.

05

 1. در این قسمت نام پرینتر (Portthru) را از میان دستگاه های وایرلس مطابق شکل زیر انتخاب و سپس بر روی گزینه Advanced Setting کلیک کنید.

07

 1. در این پنجره آیکون Receive IP Address Automatically    DHCP را انتخاب نموده و برگزینه Next را کلیک نمایید.

08

 

 1. همان طور که مشاهده می کنید نرم افزار به صورت DHCP نصب می گردد. پس از مشاهده این تنظیمات گزینه Next را انتخاب نمایید.

09

 1. در این مرحله کامپیوتر جستجوی نرم افزاری را انجام می دهد و در صورت برقراری ارتباط پیغام Wireless Network Setup Complete نمایش داده می شود.
  در صورتی که قصد داشته باشید از طریق موبایل بتوانید با پرینتر به صورت WI-FI ارتباط برقرار کنید می توانید با انتخاب نمودن گزینه Yes I Want To Turn On Wi-Fi این کار را انجام دهید. تغییر نام پرینتر را می توانید از طریق Network Name انجام دهید.
  همچنین از طریق Network Key پسوورد شبکه WI-FI را تغییر دهید.
  پس از انجام این تنظیمات گزینه Next را انتخاب نمایید.

10

11

 

 1. پس از مشاهده نمودن پنجره Confirm Printer Connection و انتخاب گزینه Next در پنجره بعدی درایورهای قابل نصب را انتخاب نموده و روی گزینه Next کلیک نمایید.

12

13

 1. همان طور که مشاهده می کنید نصب نرم افزار شروع شده و پس از چند دقیقه به پایان می رسد.

14

15

 1. با مشاهده پنجره Print Test Page می توانید بدون سیم و از طریق ارتباط Wireless پرینت خود را ارسال نمایید.

16
ایرادات احتمالی:

۱٫  خطای Connecting Failure

در صورتی که در حین نصب نرم افزار با این خطا روبرو شدید؛ معمولا ایراد از عدم ارتباط اولیه کامپیوتر و پرینتر می باشد. همچنین جهت رفع عیب به مرحله شماره ۲ در نحوه نصب نرم افزار مراجعه کنید.

17

۲٫ خطای Deice Data Errorخطای فوق نشان دهنده عدم انتقال اطلاعات از کامپیوتر به پرینتر می باشد؛ در صورتی که با این خطا روبرو شدید از اتصال صحیح دستگاه به پرینتر مطمئن شوید. همچنین دستگاه پرینتر را یکبار خاموش و روشن نمایید و پس از اینکه دستگاه در حالت READY قرار گرفت؛ مجددا نصب را انجام دهید.

18

 

یک پیشنهاد برای شما: