نگهداری از چاپگر

نگهداری از چاپگر

پرینترهای جوهر افشان بسیار ارزانتر از پرینترهای لیزری هستند. اما قیمت کارتریج های جوهری آنها نسبت به قیمتشان بسیار گران است.
پس بیشتر توجهات به جای حفظ و نگهداری از پرینتر به کارتریجها معطوف شده است.

برای نگهداری از این کارتریجها چند نکته مهم هستند

  • پس از اتمام کارتریج سریعا نسبت به شارژ آن اقدام کنید. بهتر است وقتی اولین آثار تمام شدن جوهر کارتریج ها را مشاهده کردید وقت را تلف نکنید و سریعا کارتریج را از پرینتر خارج کنید و پس از بسته بندی، جهت شارژ کارتریج اقدام کنید.
  • هرگز با کارتریجی که جوهرش تمام شده است اقدام به گرفتن پرینت نکنید. خشک کار کردن هدکارتریج باعث استحکاک بر روی کاغذ شده و ممکن است کارتریج را بسوزاند.
  • برای تمیز کردن جوهر خشک شده در هد کارتریج از دستمال مرطوب استفاده نکنید بهتر است از مایع مخصوص این کار استفاده شود.
  • در هنگام تعویض کارتریج دست شما مرطوب یا چرب نباشد. زیرا باعث آسیب رساندن به کارتریج می شود.
  • اگر برای مدتی طولانی قصد استفاده از پرینتر را ندارد کارتریج ها را خارج کرده و در پوش آنها را بگذارید و به صورتی که هد آنها پایین باشد در جعبه مخصوص کارتریج نگهداری کنید.
  • سعی کنید هر چند روز یکبار از پرینتر خود استفاده کنید تا کارتریج ها خشک نشوند.

این کارتریجها را می توان پر کرد که قیمت هر بار پر کردن آنها حدودا ۲۰۰۰۰تومان می شود که نسبت به قیمت خرید کارتریج نو بسیار به صرفه است. اما باید توجه داشت که وقتی کارتریج جوهر تمام می شود یا نزدیک تمام شدن است، اگر دقت لازم را در نگهداری از آن به عمل نیاورید، سریع خشک می شود و دیگر نمی توان آن را پر کنید. بدین ترتیب، مجبورید پولی بیشتری بابت خرید کارتریج نو بپردازید .
برای بسته بندی کردن کارتریج و حمل آن می توانید به روش زیر اقدام کنید .
پس از خارج کردن کارتریج از پرینتر (حتما دقت کنید که انگشتان دستتان هد و لایه حساس تماس کارتریج به پرینتر را لمس نکند)، سپس کارتریج را در کیسه پلاستیکی قرار دهید.
هنگامی که قصد شارژ کارتریج را دارید دقت کنید که از جوهر مخصوص و مرغوب استفاده کنید. در هنگام شارژ از پرکردن زیاد کارتریج خوداری کنید چون جوهر اضافی از هد کارتریج نشت می کند و باعث آسیب رسیدن به پرینتر می شود.

IRAN-HP.IR

یک پیشنهاد برای شما: